E, 26.10.2020

Mis on saanud veebikaamera vaateväljas kasvanud tuttpüttidest pärast pesast lahkumist?

Tuttpütid.

FOTO: Pilt on illustratiivne.

Esmakordselt Eestis saime mais-juunis Kooraste Suurjärvel veebikaamera vahendusel jälgida tuttpüttide pesaelu. Kuidas läks aga püttidel pärast pesast lahkumist, mil linnud kaamera vaatevälja enam ei sattunud?

Kaameraga pesast lahkus tuttpütipaar koos kolme pojaga 5. juunil. Juulis võis kogu pesakonda järvel tegutsemas näha, kuid augustiks oli üks poeg kadunud ja suureks kasvas siiski vaid kaks poega. Ju sattus üks poegadest mõne röövlooma- või linnu saagiks.

Suur rõõm on teatada, et ka esimesel kaameraga jälgitud pütipaaril, kelle pesa ja munakurn 12. mail tormis hävis, õnnestus siiski pojad üles kasvatada, kirjutab Eesti Ornitoloogiaühing. Tuttpütipaar ehitas uue pesa algsest kohast ligemale 150 meetri kaugusele turvalisemasse kohta tihedasse roostikku ning vanalinnud lahkusid pesast samuti kolme pojaga jaanilaupäeval, 23. juunil. Kõik kolm poega kasvasid suve lõpuks ka suureks.

Kooraste Suurjärvel pesitses sel suvel vähemalt neli paari tuttpütte. Ülejäänud paaridel nii hästi siiski ei läinud – kolmas paar kasvatas üles vaid ühe poja ning neljas jäi sootuks ilma poegadeta.