Video ⟩ Kesk-Eesti hundikutsikad käisid päikese käes müramas

Hundikutsikad julgevad oma järjekordse peatuspaiga ümbruses juba ringi kolada

FOTO: Kuvatõmmis videost / Tarmo Mikussaar

Veebileht Looduskalender jagas loodusfotograaf Tarmo Mikussaare videot hundikutsikatest, kes Kesk-Eestis ilma uudistasid. 

«Tänavu kevadel Kesk-Eesti lepikute vahel sündinud hundikutsikad on juuli keskpaigaks parasjagu nii suureks kasvanud, et julgevad oma järjekordse peatuspaiga ümbruses juba ringi kolada ning mõnest lagedamast paigast mänguplatsi teha,» kirjutas Mikussaar Looduskalendris

«Seekord on nad valinud porise metsaväljaveotee, kus avaneb kahele poole hea vaade, kõrval asub suur veelomp janu kustutamiseks ja mõlemal pool kõrgub tihe lepavõsa. Tõelised võsavillemid.»

«Siin käiakse korra või paar päeva jooksul päikse käes pikutamas ja müramas. Kui üksteise kiusamisest isu täis, siis kõlbavad mängimiseks ka oksad või ümberringi tiirlevad parmud ja sääsed. Kõik see toimub sügavas vaikuses. Ei ühtki urinat ega üleannetut kilkamist. Sõnakuulelikud lapsed, kes ei reeda niisama mängu pärast oma asukohta. Nii veedetakse ühes paigas umbes nädala ja siis kolivad vanaloomad kutsikad jälle mõnesaja meetri jagu kusagile järgmisse paika.»