Koroonaviiruse levik mingifarmides kasvab: Hispaanias hukatakse üle 90 000 looma

Mink karusloomafarmis

FOTO: Valeriy Sharifulin/ITAR-TASS / Scanpix

Põhja-Hispaania võimud andsid korralduse enam kui 90 000 mingi hukkamiseks. Mingid pärinevad kohalikust karusloomafarmist, kus 90 loomalt võetud Covid-19 proov osutus positiivseks. 

Juba 22. mail andsid selle Terueli provintsis asuva farmi seitse töötajat posiitvse Covid-19 proovi ning sellest ajast on farmi hoitud isolatsioonis, vahendab loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad Euronewsi.

Piirkonna põllumajanduse ja keskkonnaküsimuste eest vastutava ametniku Joaquin Olona sõnul ei teata kindlalt, kas viirus levis inimestelt minkidele või minkidelt inimestele. «Oleme täiesti kindlad, et need loomad kannavad viirust ning levitavad seda,» sõnas Olona Europa Pressi vahendusel. «Hukkamiste põhjuseks on ära hoida riski rahvatervisele.» 

Koroonaviirus levib ka Taani ja Hollandi karusloomafarmides, viimases on alates juuni algusest nakkus leitud 24 farmis ja hukatud sadu tuhandeid minke. Mitmed farmitöötajad on samuti andnud positiivse koroonaproovi. 

Holland on üks maailma suurimaid minginahkade eksportijaid, ent võttis juba 2015. aastal vastu otsuse loomade kasvatamine karusnaha saamise eesmärgil üleminekuajaga aastaks 2024 keelustada. Nüüd arutletakse Hollandis koroonaviiruse tõttu isegi karusloomafarmide varasema sulgemise üle.  

Kuigi Eestis on mingikasvatus nahkade madala hinna tõttu pausil, on mink olnud siin läbi aegade üks arvukam karusloom. Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub üles karusloomafarmide keelustamisele Eestis, et vältida Covid-19 levikut.