P, 27.09.2020

Loomaarst vastab: miks kass lillepotist taimi välja kaevab?

Kassidele meeldib ikka taimi närida

FOTO: Shutterstock

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. 

«Miks mu kass tahab potist alati mulda üles kraapida ning taimi juurikatega välja kiskuda? Tomati ettekasvatatud taimed sööb ära. Kas seal mullas võib olla ka midagi, mis tal põhja alt võtab?»

Vastab PetCity Tartu Eedeni keskuse loomakliiniku veterinaar Kertu Kivirand:

Kassidele meeldib ikka taimi närida, samuti mullas kaevata, eriti kui nad on tubased. Mullatöödega tegelemine on kassi jaoks huvitav.

Kui mõtlete kõhulahtisuse teket, siis see on alati võimalik, olenevalt mulla koostisest ja taimedest, mida kass närib. Esineda võib ka oksendamist. Mullast on teoreetiliselt võimalik saada bakteriaalseid või parasitaarnakkusi. Meelerahu huvides võiks üritada taimed paigutada nii, et kass neile ligi ei pääseks. 

Saada oma lemmiklooma puudutav küsimus (või küsimused) meile ja me uurime PetCity loomaarstidelt ning ekspertidelt, miks loomad üht- või teistmoodi käituvad ja mis neid vaevab.

Küsimused võivad puudutada loomade käitumist, tervist või näiteks seda, millega arvestada, kui soovid võtta uue lemmiklooma. Küsimuse võid saata aadressile lemmik@postimees.ee või läbi alloleva vihjekasti.