Austraalias tuli koju seitse aastat tagasi pisikese tallena kaduma läinud lammas

Lammas nimega Prickles oli alles tall kui ta seitsme aasta eest kaduma läks.

FOTO: Kuvatõmmis Facebookist

Austraalias läksi 2013. aastal maastikupõlengu eest põgenenud lammas kaduma. Nüüd jõudis loom õnnelikult koju tagasi. 

Kui Prickles seitse aastat tagasi koos teiste lammastega Tasmaanias asuvast Dunalley talust maastikupõlengute eest põgenes, ei osanud keegi arvata, et lammas ükskord ka päriselt koju tagasi tuleb, vahendas MSN.com.

Lamba omanik Alice Gray rääkis ABC Radio Hobartile intervjuud andes, et lammas on praeguseks nagu üks suur villapall, sest seitsme aasta jooksul ei oles keegi seda meriinolammast püganud.

«Ta on üks imeliselt kohev villane pall,» lisas Gray.

Lammas näeb igati terve välja ja saab nüüd koos teiste lammastega aega veeta. 

Prickles jõudis koju tagasi ajal, mil pere tähistas poja Barclay kuuendat sünnipäeva.

Seoses koroonaviirusega on pere end välismaailmast isoleerinud, kuid nad läksid vahelduse mõttes farmi kaugemasse otsa grillima, kui nad lammast märkasid.

«Nägime seda suurt, valget, kohevat asja tammi teisel küljel,» rääkis naine ja kirjeldas värvikalt, kuidas grillimisest sai hoopis üks lõbus tagaajamine.

«Mu abikaasa kadus ja helistas mulle, et ta jälitas lammast ja hüppas talle peale ning hoidis teda kinni. Me kõik pidime minema ja aitama,» rääkis Gray.

Prickles elas pere sõnul ilmselt viimased seitse aastat üsna mõnusat elu. Tema kasutada oli 220 aakri suurune heinamaa, mida pere lammaste karjatamiseks ei kasutanud, kuid nad teadsid, et Prickles on seal kuskil. 

«Prickles oli alles talleke, kui ta ära jooksis, sest tal on ikka veel saba,» sõnas Gray.

«Oleme teda aastate jooksul paar korda silmanud. Ta on jäänud ka meie öise valvekaamera peale, millega me hirvi jälgime,» seletas naine.

Kuna Prickles on sedasorti meriinolammas, kelle nägu ei kasva villa täis, oli tal ka kergem vabas looduses ellu jääda.

Pere talu sai 2013. aasta tulekahjudes kannatada ja neil tuli ligi 50 kilomeetrit piirdeaedu asendada.

«Sel ajal jäi ta farmi tagumisse ossa lõksu ja kui uued tarad ehitati, siis ei saanud ta ülejäänud lammaste juurde tagasi,» rääkis Gray.

Nüüd tuleb aga Pricklesil harjuda teiste loomadega koos elama. Sealhulgas tuleb tal elada koos kalkunite, partide ja teiste lammastega. 

on pidanud eluga eraldatult kohanema, sealhulgas nägema kalkunit, parti ja teisi lambaid.

Varsti ootab aga Prickles'it ees pügamine. 

Gray korraldab ka võistlust, kus saab arvata lamba kasuka kaalu, et MyCause.com lehe kaudu koguda raha ÜRO pagulaste ülemvoliniku jaoks.

Naise sõnul on tema perel ja Prickles'il olnud õnne, et nad saavad end isoleerida oma Tasmaania talus, kuid teda teeb kurvaks erinevates põgenikelaagrites valitsev olukord. 

«Raha läheb inimestele, kel pole nii palju õnne kui Pricklesil,» lisas Gray.