T, 27.10.2020
Sisuturundus

Kaunis Eesti loodus ootab koeraga matkarajale

FOTO: Shutterstock

Alusta uut aastat värske õhu ja virgunud vaimuga. Hea viis neljajalgse sõbraga kvaliteetaega veeta, on avastada Eesti kauneid matkaradu.

Autode eest peidetud looduskaunid kohad on avastamist väärt ning et seda hõlpsamaks muuta, on RMK loonud üle Eesti kümneid matkaradu. Väiksema koeraga vali mõni lühem ring, suuremat kasvu täiskasvanud koeraga saad avastada kaunist maastikku pikema vahemaa jooksul. Õnneks on RMK andmebaasist leitavad väga erineva pikkusega rajad – kõigile midagi. Küll aga tasub enne matkama minemist veenduda, et sobiv varustus selleks oleks nii endal kui lemmikul.

Mõnus matk algab korralikust varustusest

Koeraga matkarajal jalutamine on kosutav nii füüsisele kui vaimule. Looduses on koera jaoks palju uut ja huvitavat – uued lõhnad, uued helid ja paratamatult võivad seal olla ka teised matkajad. Korralik jalutusrihm või –traksid on eriti olulised, et säilitada kontroll elevil lemmiku üle. Hurtta ja Rukka matkatoodete seast leiab kvaliteetsed ja mugavad tarvikud igas suuruses koerale. Jõuliste ja energiliste koerte puhul on hea otsustada trakside kasuks, et oleks mugavus ja kindlustunne nii omanikul kui koeral.

Pisemad ja aluskarvata tõud vajavad külmal ajal matkates kindlasti ka riideid, et matk edukalt vastu pidada. Hea on valida ilmastikukindlad kombinesoonid, mis hoiavad nii vihma kui tuule eest. Jälgi jalutamise ajal oma koera käitumist – kui lemmik hakkab värisema või käppasid üleval hoidma, on aeg matk lõpetada.

Eriti suurt valikut koertega matkale minekuks pakub pikaajalise kogemusega bränd Non-Stop Dogwear. Non-Stop Dogwear tooted loodi koerasportlaste potentsiaali maksimaalseks toetamiseks ning nüüd on need jõudnud ka tavakasutajatele kättesaadavaks. Uudista selle menuka brändi tootevalikut PetCity Viimsi, Tähesaju ja Ülemiste kauplustest.

5 soovitust edukaks matkaks:

  • Tee eeltööd. Uuri matkaraja pikkust ning selle võimalusi (kas teel on lõkkekohti või puhkepaikasid).
  • Ole ettevalmistunud. Paki vett ja pisut kõhutäidet kaasa nii endale kui koerale. Ole veendunud, et koeral on kvaliteetne jalutusrihm.
  • Planeeri matk päeva esimesse poolde. Õhtuks väsivad nii kahe- kui neljajalgsed. Päeva esimeses pooles on energiat avastada ja kontrollida olukorda.
  • Alusta vaikselt. Ära võta kohe alguses ette kõige pikemat rada.
  • Jälgi koera. Jälgi koera käitumist – on ta hirmul, elevil, väsinud. Kohanda plaane jooksvalt selle järgi, kuidas on enda ja koera enesetunne.