Kolmekäpaline Jüri seisab saatusekaaslaste eest

Jüri matkamas

FOTO: Eesti Loomakaitse Selts

Kolmekäpaline Jüri kutsub koos Eesti Loomakaitse Seltsiga (ELS) üles tegema jõulukingi hättasattunud loomadele. Ka Jüri ise on olnud kunagi see loom, kes vajas abi. 

Kolmekäpaline kangelane soovib, et kõik loomad saaksid jõuludele ja uuele aastale vastu minna õnnelikumana.

Jüri jagab sarnast saatust, mida paljud varjupaika sattunud loomad. Kutsikas oli sattunud elama inimese juurde, kes ei suutnud loomale tagada seda, mida üks karvane sõber vajab. Väikese koerapoisi käpp oli murtud ja omanikul ei olnud võimalik koeraga veterinaari juurde minna. Nii hüppas veel päris pisike kutsikas oma omanikule igale poole järgi vaid kolmel käpal.

Õnneks märkasid looma olukorda head inimesed ja teatasid sellest ELS-i. Omanik loobus loomast ja koer sai kiiresti koha Valga varjupaigas. Kahjuks Jüri käppa enam ravida ei olnud võimalik ja see tuli eemaldada. Kuid Jürile naeratas õnn — ta leidis päris oma inimese ja elab nüüd täisväärtuslikku koeraelu. Kolmekäpaline kangelane jookseb kiiremini kui nii mõnigi teine koer, matkab rabas ja mägedes ning naudib koos oma perenaisega kajakisõitu. 

Teame, et kõikidel loomadele ei pruugi selline õnn naeratada. Võib juhtuda, et loomad ei leia aastaid omale päris oma inimest. Mõne eluküünal kustub enne kui saab teada, mida õnnelik elu tähendab. Kõige keerulisem on kodu leida just loomadel, kes füüsiliselt ei sarnase oma tavaliste liigikaaslastega. Kuid loomakaitsjad annavad iga päev endast parima, et kõik loomad saaksid elu mida nad väärivad

«Tegeleme iga päev loomade pidamistingimuste kontrolliga, nõustame, koolitame ja teavitame inimesi ning seda selleks, et kõigi loomade elukvaliteet paraneks. Eesti Loomakaitse Seltsi hoiukodudes ootab oma inimest 26 looma, kes on seltsile loovutatud või toodud ära tänavalt. Kõik need loomad vajavad toitu, ravi ja muud eluks vajalikku,» lisas ELS otsese abistamise juht Margit Midro. 

Kolmekäpaline Jüri soovib kõigile hüljatud ja hädas loomadele muretuid jõule ja õnnelikku uut aastat. Selleks kutsub Jüri üles tegema jõulukingi abivajavatele loomadele. Kingitusi saab üle anda detsembri lõpuni.