L, 26.09.2020

Video: Tallinna loomaaias sündinud jääkaru Nora sai esmakordselt emaks

Jääkaru Nora Viinis Schönbrunni loomaaias.

FOTO: Zoo Vienna Schönbrunn / Facebook

Tallinna loomaaed teatas, et siin sündinud ja kasvanud, ent Viini kolinud jääkaru Nora sai Schönbrunni loomaaias 9. novembril esimest korda emaks

Schönbrunni loomaaed teatab, et Nora hoolitseb oma esimese järeltulija eest hästi. Iseenesest mõistetavalt on loomaaed esialgu ettevaatlik ja hoiab pöidlaid pihus, sest jääkarupoegade suremus esimestel elukuudel on suur. Norat ja tema pojakese arengut jälgitakse pidevalt pesakaamera kaudu.

Loomaaed kirjutab, et Nora ja tema paariline Ranzo paaritusid kevadel korduvalt. Tiinuses ei saadud olla kindlad enne, kui Nora otsustas, et ei jaga enam magamisboksi Ranzoga. Siis eraldati Ranzo Norast. 9. novembril sündis kaks poega, kellest üks suri esimesel päeval. Viimati kasvasid Viinis kaksikud jääkarupojad üles 12 aastat tagasi – Arktos ja Nanuq. Pärast nende äraviimist 2011. aastal alustati uue jääkarumaja ehitust. Uus maja avati 2014.

Praeguseks on jääkarupoja sünnikaal juba kahekordistunud ja ta joob hoolega piima. Pojakese sugu pole mõistagi veel teada. Tema põhitööks on söömine, magamine ja emme kaisus olemine. Pesast välja pääseb pojake alles jaanuari lõpus. Senikaua näidatakse videoklippe pesas toimuvast kohapeal Jääkarumajas ja samuti Schönbrunni loomaaia kodulehel ning sotsiaalmeedias.