Koertest kuldkaladeni: kui vanaks on erinevad lemmikloomad maksimaalselt elanud?

FOTO: Shutterstock

Nõuetekohase hoolduse ja heade geenide korral võib lemmiklooma eluiga ulatud kaks korda pikemaks, kui on tema liigi keskmine. Sa veel üllatud neid numbreid nähes, sest need on tõepoolest muljetavaldavad.

Mõned lemmikud, kes on rekordeid murdnud:

1. Vanim koer

Austraalia karjakoer Bluey on teadaolevalt kõige kauem elanud koer, olles surres 29-aastane. Bluey pikka eluiga seostati muide ka sellega, et teda toideti teiste Austraalia põlisasukate – kängurude ja emudega.

2. Vanim lehm

Suur Bertha elas ilmatu pika aja – 49 aastat. Lehmade keskmine eluiga on 20 kuni 25 aastat.

3. Vanim ararauna

Kui aarade keskmine eluiga on 50 aastat, siis ararauna Charlie on selle ületanud enam kui kahekordselt. Charlie koorus 1899. aastal ning teadaolevate andmete kohaselt peaks ta endiselt elus olema - sellisel juhul on linnu vanuseks uskumatud 120 aastat!

4. Vanim merisiga

Merisiga nimega Lumepall elas peaaegu 15-aastaseks, kaks korda kauem oma oodatavast elueast.

5. Vanim kass

Texases resideerunud Creme Puff elas ei rohkem ega vähem, kui 38-aastaseks. Kasside tavaline eluiga jääb 14 ja 20 aasta vahele.

6. Vanim kuldkala

Kuldkala Goldie elas 45-aastaseks. Tavaliselt elab harilik kuldkala kuni 25 aastaseks.

7. Vanim tšintšilja

Maailma vanim tšintšilja Radar sündis Saksamaal, aga suri USAs. Radar elas 29-aastaseks.

8. Vanim hobune

Inglismaal elanud Vana Billy suri 1822. aastal, 62-aastasena. Olgu öeldud, et hobuste keskmine eluiga on 20 kuni 25 aastat.

9. Vanim lemmik üldse

Kõige pikema elueaga lemmikuks peetakse kilpkonn Adwaitat, kes elas 255-aastaseks. Kuna Adwaita omanik suri enne teda ära, siis veetis kilpkonn oma ülejäänud elu loomaaias.