Ninaverejooksuga siilid ja pääsukese moodi linnud: Metsloomaühing avaldas ühe päeva jooksul saabunud väljakutsed

Teiste hulgas vajasid abi ka pardipojad.

FOTO: Eesti Metsloomaühing / Facebook

Eesti Metsloomaühing jagab pea igapäevaselt sotsiaalmeedias lugusid vabatahtlike abistajate hoole alla jõudnud loomadest. Hädalisi on aga kordades rohkem kui neid tutvustada jõuab ning seetõttu tegi ühing kokkuvõtte ühe päeva väljakutsetest, et oma tööd tutvustada.

15 juuni. Infotelefonile vastab Anneli Sinirand

8.54 Keibus tõi kass jänesepojad koju, Kaarel toimetab kaks jänkut Angela Valusheva juurde. 

9.44 Kaks üleskasvatatud tihasepoega läksid Angela juurest vabadusse.

9.54 Agne annab teada et Tallinnas Telliskivi tänaval on rebasepoeg, kes tundub olevat nälginud. Tekib küsimus, kes üldse Tallinna linnas metsloomi püüab sest siiani seda teinud jäägriga olevat linn lepingu lõpetanud. Meie jaoks on see ootamatu ja halb uudis.

10.01 Katre teatab Tartus vana Atlantise ees olevast vigastatud linnupojast. Selgub, et lind on lennanud aknasse ja saanud põrutuse. Angela Valusheva juhendab. Lind toibub ja lendab ära.

10.04 Ave teavitab, et Saaremaal Kõrgkülas jäi nirgiema auto alla, poeg on elus. Hedi võtab poja enda hoole alla

10.52 Kristi teatab, et koduaiast on leitud linnupoeg, kellel midagi viga. Fotolt vaatab vastu puukoristaja. Angela juhendab leidjaid kuidas lindu turgutada. Lind toibub ja lendab edasi.

11.26 Nõudlik kõne Tallinna Päästekomandost – kuhu panna pääsukese moodi lind. Mees on nördinud, et meil polegi kogumispunkti, kuhu saaks linnu lihtsalt viia ja lisaks me küsime veel ka küsimusi. Merilin Laud on nõus linnu vastu võtma.

11.29 Teavitatakse, et Türi raudteejaamas liigub viga saanud jalaga vares. Palume saata video. 

11.49 Antakse teada, et Viimsis vajab abi kass, kelle on kinni püüdnud rebasekutsikad. Virge Võsujalg leiab kassile abistajad. 

11.58 Tallinna Päästekomandost saadud piiritaja läheb Merilini abiga lendu.

12.16 Lilia annab teada, et Ilmatsalu tiigil elanud pardiemal tundub olevat midagi jalaga viga, ei saa kõndida. Pardiisa on koos poegadega tiigilt lahkunud. Signe Widacki võtab asja ajada.

13.45 Roland teatab, et Pärnumaal jäi pardipere auto alla ja neli poega on elus. Kadi Busch asub asja ajama. 

13.50 Egert annab teada, et Kaareperes Jõgevamaal lebab hoovis rebasekutsikas kes niutsub ja ema näha pole. Seis on halb, poole tunni pärast rebasekutsikas sureb.

14.27 Tallinnast Paavli tänava Maxima juurest on leitud rebasekutsikas. Tallinna varjupaik on nõua järele minema, aga palub rebase kohe edasi viia. Katrin Idla asub koordineerima, Kristi Meikar viib looma kliinikusse. 

14.30 Teatatakse, et Haapsalus on rõdul teist päeva lennuvõimetu tuvi. Liis Eltmaa võtab enda peale.

14.57 Julia teavitab, et Mustamäel on parklas linnupoeg. Pildilt vaatab vastu rästas ja ta jääb leiukohta. Läheduses on näha ka teisi rästaid.

15.24 Ester annab teada, et Lääne-Virumaal on end suvekodu krundile sisse seadnud jänesepere väikeste poegadega. Mure selles, et sõidetakse maale ja kaasas on ka koer. Anneli lepib kokku, et koer on esialgu rihmas ja jäneseemale antakse aega poegade äraviimiseks. 

15.39 Marika annab teada, et Juurus jookseb taluhoovis ringi rebasepoeg või koguni mitu. Ema näha pole ja kardavad, et ema surnud. Anneli soovitab sõbralikke võtteid iseseisvat elu alustavate rebasepoegade taluhoovist väljameelitamiseks. 

16.22 Kaido annab teada, et Lasnamäel autotöökoja platsil olnud auto kapoti alt, mis eile parandamiseks töökotta aeti, leiti hommikul linnupesa viie pojaga. Pojad on elus ja ajavad suud lahti. Soovitame pesa kasti sisse panna ja õue viia ning jälgida, kas linnuvanemaid on tiirutamas näha. Kadi Busch jälgib olukorda.

16.35 Pavel Peetri alevikust annab teada, et lapsed leidsid eile õhtul linnupoja, kes on täna ikka samas kohas. Suled on ainult tiibadel ja ilmselgelt vajab abi. Anneli annab esmaseid soovitusi linnukese aitamiseks. Leidjad on valmis Signe Kalgi juhiste järgi ise abistama. 

17.16 Tatjana teatab Lasnamäel vigastatud tiivaga suurest kajakast. On valmis ise aitama vastavalt juhistele.

18.00 Karina Kimask võtab Lasnamäe tibud enda hoole alla, linnuvanemad kohale ei ilmunud, kaks on juba pesas surnud.

18.17 Tallinnas Tammsaare tee 107 antakse teada surnud kajakast. Suuname 1313. 

19.30 Olesia Raag viib rebase Tiu Tuppuri hoole alla.

19.38 Leana teavitab Sakust autotee äärest leitud vaevaliselt roomavast siilist, kellel tuleb ninast verd. Leana viib siili ise Nõmmele arsti juurde. Anneli Sinirand võtab siili enda hoole alla, siil on väga halvas seisus. 

19.42 Andra teavitab Stockmanni lähedal hoovi kukkunud vigastatud kajakast. Õnneks on teavitaja ise valmis kajakale abi osutama, sest enne esmaspäeva ei ole meil võimalik kajakat kliinikusse suunata.

20.15 Väätsalt leitud näpi poeg. Virge Võsujalg võtab.

22.45 Ave teavitab Nõmmelt leitud siilist, kes veab tagumist jalga järgi. Ave Põlluaas toob siili Katrin Idla juurde hoiukodusse.

23.33 Mattias teavitab Mähel auto alla aetud siilist. On mures ja küsib, kas siilidel võivad juba olla pojad. Palume kontrollida kas tegemist oli emase või isase siiliga. Kui tegemist oli emase siiliga, siis on võimalik, et tal on tõpoolest kuskil pesas pojad.

Päev on läbi.

«Täname südamest kõiki meie vabatahtlikke, kes iga päev annavad endast kõik, et Eestimaa linnades, asulates ja teedel hättasattunud metsloomad saaksid abi,» kirjutas Metsloomaühing sotsiaalmeedias. «Täname südamest kõiki meie toetajaid - vaid tänu teile on meil võimalus Eestimaa metsloomi aidata, ravida ja üles kasvatada!»

Selleks, et annetuste toel tegutsev Metsloomaühing saaks aidata hättasattunud loomi ja linde, paluvad vabatahtlikud kõigi abi.

Aita, helistades Eesti Metsloomaühingu annetusnumbritele:

9009933 - annetad 5 eurot

9009955 - annetad 25 eurot.

Helistades kuula kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!

Samuti saad toetuseks teha pangaülekande: 

Eesti Metsloomaühing

EE952200221067573100

Selgitus: Loomade ja lindude abiks