Fotod: Eesti Metsloomaühingul tuli aidata kummaliselt käituvaid metskitsi

Sellel talvel on Eesti Metsloomaühing saanud suurel hulgal teateid metskitsedest, kelle käitumine on liigile mitteomane. Neist viimane saabus eile Kernu vallast.

Üleeile helistas ühingule teataja, kes kurtis, et Kostivere koolimaja hoovile oli saabunud nälginud olemisega metskits, kes sealt enam lahkuda ei soovinud. Eile Kernust leitud metskits istus aga sissesõidutee ääres. Kummalgi loomal ei olnud näha väliseid vigastusi ning suure tõenäosusega muutsid metskitsed loiuks siseparasiidid. 

Mõlemad loomad said veterinaaride poolt läbi vaadatud ja viidi ravisoovitustega Metsloomaühingu hoiukodusse taastuma. Hoiukodu teatel sööb üks kitseke isukalt ja lootus tervenemisele tundub hea. Teine kits on õnnestunud samuti veidi sööma meelitada.

«Muidugi me teame, et kitsede abistamine on väga raske ja et tihtipeale nad siiski surevad. Teame ka, et tihtipeale öeldakse, et milleks neid kitsesid aidata, nad on ju kiskjate toit,» seisis ühingu poolt sotsiaalmeediasse pandud postituses. «Tahaksime siinkohal siiski osundada tõsiasjale, et kui metskits on linnas või majade vahel, asulas või taluõuel, ei tule ükski kiskja teda sealt murdma. Ta ei ole enam kiskja toit, ei ole looduskeskkonnas ning seetõttu on vajalik ka meie sekkumine.»

Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetustel toimiv organisatsioon. Kui tunned, et soovid toetada just metskitsede ravi, siis saad ühingut aidata helistades annetuselefonidele:

9009933 - annetad 5€ 

9009955 - annetad 25€ 

Kuula kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!

Annetuse võid teha ka pangakontole:

Eesti Metsloomaühing
Swedbank
EE952200221067573100
Selgitus: Metskitsede abistamiseks