K, 30.09.2020

Loomaaed jättis hüvasti sügavas depressioonis elevandiga

Hispaania loomaaias suri 43-aastane elevant Flavia, kes on olnud mitmete loomade heaolukampaaniate plakatitüdruk.

Emane India elevant saabus Lõuna-Hispaanias asuvasse loomaaeda 1976. aastal, olles tol hetkel vaid 3-aastane. Tema elutee lõppes samas paigas 1. märts 2019, kui talle teostati eutanaasia.

Teadaolevatel andmetel kannatas elevant sügava depressiooni all. Kohaliku uudistekanali sõnul oli oma perest varakult eraldatud Flavia tuntud kui «maailma kõige kurvem elevant.» Elevandid on sotsiaalsed isendid, kes looduses elavad karjades. Flavial tuli paraku veeta kõik need vangistuses elatud aastad üksinda.

Ta oli südameks mitmetele kampaaniatele, mis võitlesid elevantide vangistuses hoidmise vastu. Corboba loomaaia esindaja Amparo Pernichi sõnul oli tegemist kurva uudisega, eriti nende jaoks, kes Flaviast hoolisid. «Viimasel kuuel kuul muutus tema füüsiline tervis üha halvemaks, eriti drastiliselt nüüd kahe viimase nädala jooksul,» lisas ta. Pernichi sõnul oli elevandil raskusi isegi püsti seismisega

Lõpuks otsustas loomaaed, et parem on elevandi piinad lõpetada. Pernichi sõnul manustati Flaviale esmalt rahustit ja pärast uinumist tehti talle süst, mis jättis ta igavesse unne.

Hispaania loomade väärkohtlemise vastu võitleva erakonna sõnul töötasid nad viimase hetkeni Flavia vangistusest päästmise nimel.