L, 26.09.2020

Fotod ja video: Berliini loomaaed tutvustas maailmale uut jääkarupoega

1. detsembri pärastlõunal sündis Berliini loomaaias väike jääkaru. Nüüdseks on väike mõmmik piisavalt sirgunud ja eile tutvustati teda lõpuks ka laiemale avalikkusele. 

Talitajate sõnul on praegu veel nimeta emane karupoeg väga hea isuga ja kosub jõudsalt. Ka karuema Tonja saab hästi hakkama ning hoiab oma järeltulijat ülima hoolega. Umbes 30 päeva pärast sündi ehk jaanuari alguses avas karupoeg lõpuks silmad ja ka tema kõrvad hakkasid töötama. 

Väikeste jääkarude suremus on kõrge — ligi 85 protsenti hukkub veel enne kolmandat eluaastat. Jääkaruema vajab vastsündinu eest hoolitsemise ajal rahu ja vaikust ning seetõttu hoidsid talitajad end esimeste nädalate jooksul karudest eemale.

2016. aastal tõi Tonja ilmale kaksikud pojad. Neist esimene suri kohe pärast sündi ning teine, Fritz, haigestus neljakuuselt maksapõletikku ja ka tema elu lõppes peagi. Möödunud aasta alguses suri Tonja järgmine järeltulija, kuigi karuema kandis tema eest pühendunult hoolt. Berliini loomaaed loodab, et uusim saabuja saab erandiks ning kasvab tubliks ja terveks suureks jääkaruks.