T, 24.11.2020

Fotod: Tartumaa politseinike autosse trügis külmetav külaline
Aita leida kassipoja omanik!

Foto on illustreeriv.

FOTO: Sergej Razvodovskij / PantherMedia / Sergej Razvodovskij / Scanpix

Eile tuli Tartumaa politseinikel tegemist teha tõeliselt vahva «jänesega» — nende autosse ronis kassipoeg, kes end mugavalt sisse seadis ja soojast kohast lahkuda ei soovinud. 

7. veebruaril tegid politseinikud Kambja vallas poe lähistel liiklusjärelevalvet, kui lumehange tagant kostus kaeblikku kräunumist, jagas Lõuna Prefektuur Facebookis. Politseinik Kristjan tegi paar sammu hääle suunas, kui märkas kassipoega, kes talle oma supitaldriku suuruste silmadega küsivalt otsa vaatas.

Nutuse häälega kassipoeg ei jäänud aga pikemalt ootele. Niipea kui ta politseiauto avatud ust nägi, ronis kassike kiirelt sooja, uuris kõik nurgatagused üle ning sättis siis end istmele sõiduks valmis. Sõbraliku ja hästi hoolitsetud loomakese peremeest kohapeal tuvastada ei õnnestunud. Nii viidi ta esialgu Tartu varjupaika, kus tal oleks soe pesa ja söök nina ees. 

Kui tead kedagi, kes otsib Kambja kandis taga oma süsimusta roheliste silmadega nurrumootorit, siis võta ühendust piirkonnapolitseinikuga telefonil 58837299 või varjupaigaga telefonil 5333 9272.