T, 24.11.2020

Video: Eesti andekaim kass õppis selgeks ebatavalise triki

Кот Мистик вместе с хозяином.

FOTO: Kuvatõmmis videost

Tartus elab üks tõeliselt vahva kass Müstik, kel on anne teha kõiksugu vahvaid trikke. Noore bengali kassi osavus on hämmastav: näiteks kõnnib ta peremehe jalgade vahel slaalomit, vajutab nälja korral lauakella ning mängib peremehe käsu peale surnut. 

Müstiku peremehe Marek Tšernjavski sõnul sõltub see, kui kiirelt kass triki selgeks saab, triki keerukusest. Mõne triki õppimiseks on kulunud päev, mõnega on kulunud nädal ja mõni trikk pole Müstikul siiani päris selge. Oluline on pidevalt harjutada ja rutiinis püsida. 

Küsimusele, kas kassile on raske trikke õpetada, pole Tšernjavski sõnul ühest vastust. «Sõltub nüanssidest: kuidas saada kassi tähelepanu, mis tuju kassil parajasti on, kui palju on kassil ja peremehel kannatust ning kui keerulist trikki üritatakse õpetada» lausus Tšernjavski. Bengali tõugu kassid on väga aktiivsed ja nende energiat peab kuidagi kulutama. Trikkide õpetamine on selleks hea võimalus. 

Värskeima trikina on Müstik selgeks saanud elustamise: kass hüppab peremehe rinnale ja hakkab seda käppadega suruma. Vaata videost, kui hästi trikk Müstikul välja tuleb!