Noored kogusid Tallinna loomade varjupaigale tuhandete eurode eest toetusi

Tallinna loomade varjupaik, Paljassaare

FOTO: Konstantin Sednev / PM / Scanpix Baltics

Kolmapäeval, 29. augustil andsid Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse juures tegutseva Noorte Ümarlaua liikmed Tallinna loomade varjupaigale üle enda kogutud  47 kilo münte ja paberraha — kokku üle 6 300 euro.

Annetuste kogumine algatati noorte poolt koostöös linnaosavalitsusega ja Paljassaarel asuva loomade varjupaika haldava Varjupaikade MTÜ-ga.

«Kampaania ületas ka meie kõige julgemaid ootusi,» rõõmustas Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. «Ma tänan kõiki annetajaid ja vabatahtlikke. Loodan, et selle kampaaniaga said inimesed teadlikumaks ka vajadusest kaitsta loomade õigusi. Olen kindel, et nii mõnigi varjupaiga loom leiab uue hooliva ja turvalise kodu tänu Põhja-Tallinna noorte tehtud teavitustööle.»

Heategevuskampaania «Ole sõber!» käigus kogusid Põhja-Tallinna Noorte Ümarlaua vabatahtlikud loomade varjupaigale annetusi Tallinna kaubanduskeskustes ja teistes rahvarohketes kohtades. Kogutud raha läheb hoolitsuseta või muul põhjusel hätta sattunud loomade ülalpidamiseks ja abistamiseks.

«Oleme väga tänulikud Põhja-Tallinna noorte algatusele korjata annetusi varjupaiga loomadele, tänu millele saavad kaetud paljud varjupaiga loomade ravi- ja hoolduskulud,» sõnas Tallinna loomade varjupaiga juhataja Eve Tobias. «Lisaks suvi läbi toimunud väga edukale kampaaniale aitasid noored kevadel varjupaigas erinevate hooldustöödega ja tegelesid koerte ning kassidega.»

Juulikuus veetsid Põhja-Tallinna Noorte Ümarlaua liikmed varjupaigas 100 tundi koristades puure, tehes haljastustöid ja suheldes varjupaiga loomadega. Samuti jagasid noored sotsiaalmeedias infot varjupaigas viibivate loomade kohta eesmärgiga ärgitada inimesi neile uut kodu pakkuma ja tutvustada Paljassaare varjupaika. Hetkel viibib Paljassaare loomade varjupaigas umbes 300 kassi, 16 koera, 2 küülikut, 2 rotti ja 1 papagoi.