Maias, karvane ja kaunis: Tallinna loomaaia lumeleopard Ottol on sel pühapäeval sünnipäev

FOTO: Tallinna Loomaaed / Facebook

Lumeleopard Otto on sündinud Tallinna loomaaias ja elanud seal kogu oma elu —algul kitsukeses karumaja puuris ja nüüd koos kaasa Deliga juba kaheksandat aastat kaljukitsede-mägilammaste vahel alpinaariumis suures lumeleopardide ekspositsioonis. 

Sel pühapäeval kell 13 on kõik lumeleopardisõbrad oodatud lumeleopardide ekspositsiooni juurde alpinaariumis tähistama Otto sünnipäeva. Otto saab vaderilt kingi, irbistest räägib loomaaia pikaaegne töötaja Anne Saluneem ning külastajatele pakub torti Tallinna Loomaaia Sõprade Selts.

Loomaaias on üles kasvanud kolm Otto järglast: 2012. aastal sündisid tema toonasel kaasal Mahnadil kaks kutsikat Orlando ja Mileedi, 2015. aastal nägi ilmavalgust Deli esimene kutsikas Nala.

Otto on suurepärase isuga. Antagu vaid süüa, süüa ja veelkord süüa! Kui kaasa Deli oma lihatükki õigel ajal ära ei söö, siis on ta sellest ilma ka. Veel meeldivad Ottole videvik ja hämarus. Siis tuleb ta õueaedikusse kõndima ja ümbrust luurama. Eks ta näitab end ka päevasel ajal, ent kui väga palju rahvast ja pildistajaid koguneb, siis läheb ta ära.

12 riigi (Afganistani, Bhutan, Hiina, India, Kasahstan, Kõrgõzstan, Mongoolia, Nepaal, Pakistan, Venemaa, Tadžikistan, Usbekistan) territooriumil elava irbise arvukuseks arvatakse olevat 3920 kuni 6390 isendit. Kuigi Maailma Looduskaitseliit alandas 2017. aastal lumeleopardi ohustaatust, ei ole ohud siiski kuhugi kadunud. Liik seisab silmitsi salaküttimise, toidubaasi vähenemise, samuti sõjategevuse käigus mineeritud alade probleemiga.

Tallinna loomaaed toetab ka looduses lumeleopardi säilimiseks tehtavat kaitsetegevust. 2017. aastal koguti irbiste säilimise heaks 1656,09 eurot, mis kanti üle lumeleopardide kaitseorganisatsioonile Snow Leopard Trust. Heategevuslike toodete valikuga on võimalik tutvuda ning neid soetada loomaaia heategevuslikust veebipoest või külastades loomaaia meenepoodi.