Isadepäeval saab Tallinna loomaaias lähemalt tutvuda suurepäraste isaeeskujude – kakkudega

Habekakk

FOTO: Mihhail Fainstein

Isadepäeval, 12. novembril ootab Tallinna Loomaaed kõiki isasid ja vanaisasid koos perega loomaaeda kakupäevale. Toimub kakuteemaline ekskursioon ja viktoriin, avalik kakkude toitmine ning meisterdamise töötuba. 

«Kakud on väga head isad! Nad osalevad aktiivselt poegade kasvatamises ja hoolitsevad juba munade haudeperioodil emalinnu toidu eest. Peale tibude koorumist toob isalind poegadele süüa, andes selle algul tükeldamiseks emalinnule, hiljem juba otse poegadele,» põhjendab loomaaia metoodik Tatjana Kuznetsova, miks just kakud isadepäeval tähelepanu väärivad. 

Kakupäeva käigus toimub temaatiline ekskursioon, kus loomaaia töötajad räägivad kakkudest põnevaid ja lustakaid lugusid, seda nii eesti kui ka vene keeles. Samuti saab jälgida kakkude söötmist ning viktoriinis teadmised proovile panna. Illu kohvikus saab kakuhäälitsuste taustal maiustada temaatiliste roogadega, mis valmivad spetsiaalselt kakupäevaks. 

Looduskooli kopraklassis on avatud töötuba, kus kõik soovijad saavad endale mälestuseks ühe kaku meisterdada. Lisaks on keskkonnahariduskeskuse fuajees novembri lõpuni avatud loomaaia töötaja Julia Kolpakchi kakufiguuride kollektsiooni näitus.

Kakupäeva kava:

11.30 – 12.30 Ekskursioon ja viktoriin (eesti ja vene keeles)

12.30 – 12.45 Kakkude toitmine koos kommentaaridega

12.45 – 13.45 Vaba aeg Illu kohvikus

14.15 – 15.30 Meisterdamine kopraklassis (Keskkonnahariduskeskus, Ehitajate tee 150, loomaaia läänevärav)

Ekskursioon on loomaaia pileti hinna sees. Ekskursioonid algavad loomaaia põhjaväravast (Paldiski mnt 145) ning eelnev registreerimine pole vajalik.