Tallinna Loomaaia suurimad maiasmokad on šimpansid

Münt

FOTO: Fazer Eesti

Tallinna Loomaaia esindaja, zooloog Aleksei Turovski kinnitusel on šimpansid suured maiasmokad, kellele korraldatakse aegajalt isegi erilise magusamenüüga pidupäevi.

«Kuna ahvid on algupäraselt puuviljatoidulised, siis vajab nende organism küllaltki palju magusaineid. Seetõttu serveerivad hooldajad šimpansidele eriliste sündmuste puhul vaagnatel puuviljade kõrval isegi komme ja küpsiseid, kusjuures iga ahv mäletab täpselt, milline on tema lemmikmaius. Ahvipere on piduroa eel väga elevil, aga maiustuste jagamise hetkel käitutakse preemia nimel laitmatult – oodatakse rahulikult ära võimalus võtta oma lemmikmaiustus ning isegi ümbriseid ei visata põrandale, et loomaaiatöötajate halvakspanu vältida,» kirjeldas ahvide magusapidusid Turovski. 

Seetõttu korraldab tänavu 125. juubelit tähistav Fazer osta.ee keskkonnas oksjoni, kus läheb müügile spetsiaalselt ettevõtte 125. juubeli puhul välja antud hõbedane juubelimünt ning kogu mündi müügist saadav tulu annetatakse loomaaiale šimpansidele maiustuste hankimiseks.

Münt, mida on võimalik soetada Helsingis asuvast Fazeri kohvikust, on hetkel kogunud oma hinnaks 50 eurot. Lisaks oksjonilt saadud rahasummale annetab Fazer Eesti Tallinna Loomaaiale ka mündi lõpphinnaga võrdse koguse šokolaaditahvleid. Tallinna Loomaaed kingib aga omakorda oksjonivõitjale tänutäheks loomaaia perepileti. 

«Kuna münt Eestis müügile ei tule ning juubelimündi pälvivad kingitusena vaid meie parimad koostööpartnerid Eestis, siis otsustasime ühe juubelimündi siiski heategevuslikul eesmärgil oksjonil müügile panna. Mündi müügist saadud rahasumma eest ostetakse maiustusi loomadele, kes on Tallinna Loomaaias silma paistnud eriliselt suure magusaisuga,» rääkis Fazeri müügidirektor Vladimir Sapožnin.

Mündi esiküljel ilutseb kakaopuu tüvi koos kakaoubadega, mis sümboliseerib Karl Fazeri kondiitrikarjääri, tagakülge ehib nurmkana suurendatud sulemuster, mis on inspireeritud Karl Fazeri suurest loodusearmastusest. Mündi disainis Soome üks tuntumaid ehtekunstnikke Kirsti Doukas.

Fazer Grupp on pereettevõte, millele pandi alus 1891. aastal, kui Karl Fazer avas oma esimese kohviku Helsingis. Täna on grupi tooteportfellis valmistoidud, maiustused, pagari- ja kondiitritooted ning Fazer on esindatud kaheksas riigis. 1993. aastal asutatud Fazer Eesti oli esimene ettevõtte äriüksus Baltimaades.