12 tuntud Eesti meest asuvad loomade toetuseks korvpallilahingusse Eesti edukaima naiskonnaga

FOTO: FREDERICK FLORIN/AFP

Sõbrapäeval, 14. veebruaril astuvad 12 tuntud Eesti meest korvpallilahingusse Eesti edukaima korvpallinaiskonnaga «1182 Tallinn», aidates sellest üritusest saadava tuluga tasuda hättasattunud kodu- ja metsloomade raviarveid. 

Eesti Loomakaitse Seltsi teatel on võistlustulle astumist kinnitanud Jüri Ratas, Tomi Rahula, Raimondo Laikre, Rainer Vakra, Robert Rool, Tõnis Niinemets, Indrek Raadik, Marko Kiigajaan, Velvo Väli ja Rauno Märks. Kuulsuste treeneriks on Jaanus Levkoi.

«Ma olen väga tänulik võimaluse eest ühendada minu lemmikspordiala korvpall nii ülla eesmärgiga.  Loodan 14. veebruaril saalis näha paljusid oma sõpru ja tuttavaid. Hättasattunud loomade raviarvete tasumiseks raha kogumine on äärmiselt tore viis, kuidas valentinipäeva tähistada,» kommenteerib üritusel osalemist Riigikogu aseesimees ja Eesti Korvpalliliidu president Jüri Ratas.

Kogu piletimüügist saadud tulu läheb Eesti Loomakaitse Seltsile 2016. aastal hättasattunud kodu- ja metsloomade raviarvete tasumiseks.

Eesti esimene loomadele head tegev korvpallilahing toimub 14. veebruaril kell 12-14 Tallinnas Audentese spordihallis.

Loomakaitse selts ootab heategevuslikule võistlusele publikuna nii loomasõpru, korvpallifänne kui ka kõiki teisi huvilisi. Piletite eelmüük toimub portaalis Cherry.ee (https://cherry.ee/heategevuslik-korvpallivoistlus-eesti-loomakaitse-seltsile). Pileteid müüakse ka võistluste toimumise kohas.

«Uus aasta on alanud väga raskelt: külmunud ja hüljatud loomadest teatatakse meile varasemast rohkem ning tegemist vajavad mitmed kulukad protseduurid. Juba ainuüksi ühe koera Reksi raviarved ületavad lähikuudel kokku üle 2500 euro: operatsiooni ja ravi vajavad tema mõlemate tagakäppade põlveliigesed, et suurepärase iseloomuga, ent lühikese keti otsa aastateks hüljatud koer saaks tulevikus joosta ja elust rõõmu tunda,» selgitas heategevusliku korvpalliürituse vajadust Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Merli Jürisoo.

Möödunud aastal kulus Eesti Loomakaitse Seltsil abivajavate loomade raviarvete tasumiseks 24021 eurot.