T, 27.10.2020

Tallinna loomaaias on ninasarviku nädalavahetus

Ninasarvik Kibibi

FOTO: Inari Leiman / Tallinna loomaaed

18.–20. septembrini tähistatakse Tallinna loomaaias ninasarvikupäeva ja kõik loomasõbrad saavad tutvust teha suurimetajate eluga.

Reede õhtul teeb loomaaia direktor Mati Kaal sissejuhatuse Matsalu loodusfilmide festivali filmile elevantidest ja ninasarvikutest. Laupäeva ja pühapäeva sisustavad pereüritused, meisterdamised ja seiklusretked ja ekskursioonid.

Ninasarvikud on tänapäeval väljasuremisohus, ainuüksi Lõuna-Aafrikas on salakütid sel aastal tapnud 750 looma. Selle aasta juunis tõdeti sumatra ninasarviku lõplikku kadumist Malaisiast ja hävimisohus on veel kolm liiki Indoneesias.

Tallinna loomaaias ela kaks teravmokk-ninasarvikut, keda Aafrikas on ligi 5000. Isane Kigoma ja emane Kibibi on juba piisavalt vanad, et mõelda järelkasvu peale. Paksunahaliste maja juures teevad laupäeval lühiekskursioone Aleksei Turovski ja Darja Zubareva.

Pühapäeva hommikul saab vaadata ninasarvikute toitmist. Kaasa saab lüüa selle aasta rahvusvahelises ninasarvikutepäeva kampaanias «Nail it for Rhinos,» kus küünte värvimise aktsiooniga soovitakse näidata, et salaküttide suurim soov – ninasarviku sarv – on koostiselt sama, mis tavalised küüned.